7 týdenník

Ptejte se/ Email: ct-aktuality@seznam.cz

Pokuta pro Pardubice za diváky, disciplinárka řeší i libereckého Šticha

3. dubna 2012 v 14:36 | ČT Aktuality |  Sport
Hokejové Pardubice musí zaplatit pokutu deset tisíc korun za nesportovní a nevhodné chování svých fanoušků v pátém semifinále play-off s Libercem. Disciplinární komise se také bude dodatečně zabývat libereckým Davidem Štichem.

K trestu pro Pardubice došla komise na základě údajů v oficiálním zápise o utkání. Do něj rozhodčí uvedli, že musel být v čase 59:56 puštěn zbývající čas do konce z důvodů zaházení ledové plochy. Také došlo ke vhazování předmětů na střídačku Liberce.

Štich v daný moment snažil opakovaně vyprovokovat šarvátku s protihráči, za což dostal trest ve hře a automaticky tam nesmí nastoupit v úterním zápase. Disciplinárka však bude řešit, jestli je takový trest dostatečný.

V úterý bude komise probírat i další dva případy. První je odvolání Komety proti dvouzápasovému distancu pro Jakuba Koreise za fyzické napadnutí. Pokud by Brno se svou námitkou uspělo, mohl by útočník nastoupit už ve středu (pokud tedy bude semifinálová série s Plzní ještě pokračovat).

Druhá záležitost se týká zákroku boleslavského Zdeňka Bahenského z nedělního zápasu play-out proti Karlovým Varům na Romana Proška. Bahenský při něm soupeře ošklivě srazil na mantinel, za což dostal od rozhodčích 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

Od boleslavského hráče to nebyl první podobný zákrok. Už na začátku února podobně nešetrně atakoval kladenského Milana Hluchého. Za to dostal od disciplinárky trest na pět zápasů, která ho posléze na základě odvolání Středočechů snížila na tři.

Zdroj: http://hokej.idnes.cz/pokuta-pro-pardubice-0rt-/hokej.aspx?c=A120402_145618_hokej_cig
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše stránky?

Ano 44.3% (216)
Trochu 26.8% (131)
Ne 28.9% (141)

Aktuální články

Reklama