7 týdenník

Ptejte se/ Email: ct-aktuality@seznam.cz

Plzeň brázdí pirátská tramvaj. Apeluje na lidi, aby nejezdili načerno

3. dubna 2012 v 14:30 | ČT Aktuality |  Domov
Plzeňské ulice začala brázdit černá pirátská tramvaj, která má přimět lidi, aby nejezdili načerno, a zároveň poděkovat poctivým cestujícím. Dopravní podnik tak zahájil půlroční kampaň nazvanou "Nemám černý svědomí". Černí pasažéři společnost ročně připraví o 20 milionů korun.

Neplatících cestujících v Plzni pomalu přibývá. "Zatímco v roce 2010 jelo načerno 1,6 procenta cestujících, v roce 2011 už to byla více než dvě procenta. Ukázal to průzkum. Tento trend není jen plzeňským specifikem a lze předpokládat, že příčinou je i zhoršující se hospodářská situace domácností v České republice," říká mluvčí Dopravního podniku Kateřina Fránová.

Právě proto bude v Plzni půl roku na všech linkách jezdit černá pirátská tramvaj. Ve vozech MHD cestující uslyší například slogan "Cvakají vám zuby strachy? Cvakněte si lístek, ušetříte prachy!".

"Cílem informační a vzdělávací kampaně je apelovat na slušné chování, ukázat široké veřejnosti možné dopady jízdy na černo a poděkovat platícím cestujícím," vysvětlila Fránová.

V současné době černí pasažéři připraví plzeňský Dopravní podnik ročně asi o 20 milionů korun. Za tuto částku by bylo možné pořídit například šest nových autobusů nebo jeden nový tramvajový vůz typu Vario.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/plzenske-ulice-brazdi-piratska-tramvaj-ma-odradit-cerne-pasazery-pyz-/domaci.aspx?c=A120402_120518_plzen-zpravy_pp
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše stránky?

Ano 44.3% (216)
Trochu 26.8% (131)
Ne 28.9% (141)

Aktuální články

Reklama