7 týdenník

Ptejte se/ Email: ct-aktuality@seznam.cz

Stařenka po šesti dnech vstala z rakve a začala vařit

8. března 2012 v 17:09 | ČT Aktuality |  Bulvár
Pětadevadesátiletá Číňanka Li Siufeng vyděsila své sousedy. Našli ji bez známek života a vystrojili jí pohřeb. Kvůli tradici ale zůstala rakev otevřená několik dní. Když chtěli vesničané stařenku pohřbít, našli prázdnou rakev a Li Siufeng, jak si v kuchyni chystá jídlo.

Stařenka pochází z vesnice Liulou a nemá žádné příbuzné. V posteli bez známek života ji našel soused Čchen Čching-wang, který jí každé ráno nosil snídani. Nehýbala se a nedýchala.
"Nevstala, tak jsem se pokusil ji vzbudit. Přestože jsem s ní zatřásl, křičel na ni jménem, nereagovala. Cítil jsem, že je něco špatně, nedýchala, ale její tělo nebylo chladné," cituje šedesátiletého muže list Mirror.
Soused si myslel, že stařenka zemřela ve spánku a protože neměla příbuzné, společně se synem se rozhodli, že jí vystrojí pohřeb. Podle tradice musela rakev zůstat v domě několik dní, aby se se zesnulou mohli rozloučit její blízcí.
"Mrtvou" ženu uložili do rakve dva dny po nálezu 19. února a Čchen Čching-wang se rozhodl, že víko přibije hřebíky až v den pohřbu 24. února. Když ale dorazili do domu, tělo v rakvi nebylo. "Byli jsme vyděšení a okamžitě jsme zavolali sousedy na pomoc," prohlásil.
Vesničané pak našli stařenku sedět na židli v jejíkuchyni, jak si připravuje jídlo. "Spala jsem dlouhou dobu. Po probuzení jsem měla obrovský hlad a chtěla jsem si něco uvařit. Dlouho jsem ale musela tlačit na víko, abych se dostala ven," řekla údajně "oživlá" stařenka.
Podle lékařů se v tomto případě patrně jednalo o zdánlivou smrt, kdy osoba nedýchá, ale tělo zůstává teplé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše stránky?

Ano 44.3% (216)
Trochu 26.8% (131)
Ne 28.9% (141)

Aktuální články

Reklama