7 týdenník

Ptejte se/ Email: ct-aktuality@seznam.cz

Vezme vítězné boty i náušnice. A trenéra možná vyhledá pohledem

8. února 2012 v 17:09 | ČT Aktuality |  Sport
Na botách nápis Petule, v uších náušnice s kamínky v českých národních barvách. Se vzpomínkou na vítězné finále loňského ročníku Fed Cupu v Moskvě nastoupí Petra Kvitová do utkání proti německé dvojce Julii Görgesové. Loni v týmové soutěži neprohrála jedinou dvouhru. "Doma se ode mne čeká, že snad vyhraju úplně všechno, co budu hrát, takže jsem úplně v klidu," usmívá se spokojeně ve Stuttgartu.
Vzpomínkou na moskevské finále nebudou pouze boty. Ruský tým z listopadového finále je kvalitou měřitelný s německou sestavou pro úvodní utkání letošního ročníku Fed Cupu.
Vždyť Němky mají v týmu čtrnáctou hráčku světa Sabine Lisickou a k ní další dvě tenistky ze třetí desítky Annu-Lenu Görgesovou a Angelique Kerberovou a výbornou deblistku Annu-Lenu Grönefeldovou."Kdyby tohle bylo finále, nikdo neřekne ani půl slova," říká světová dvojka. Navzdory absenci Andrey Petkovicové z českého týmu nadále zní: Šance jsou 50:50.
FEDCUPOVÉ. Nejenom Petra Kvitová má na finálový duel týmové soutěže zbrusu nové
Vítězné boty z finále v Moskvě nazuje Petra Kvitová také ve Stuttgartu.
V souboji s Julií Görgesovovou si jednadvacetiletá česká tenistka může zlepšit vzájemnou bilanci. V jediném dosavadním duelu podlehla třiadvacetileté Němce na turnaji v Linci 2010.
"Už je to nějaký ten pátek," prohodí česká tenistka. Coby světová dvojka je jasnou favoritkou, přesto se pečlivě připravuje. "Dobře servíruje a někdy hraje větší spin, takže mi to někdy asi bude odskakovat," je si vědoma.
Situaci na kurtu nebude konzultovat pouze s kapitánem Petrem Pálou. Byť její osobní trenér David Kotyza pro letošní sezonu ve fedcupovém týmu chybí, přijede do Stuttgartu jako divák. "Jeho dcera už dlouho chtěla na tenis," vysvětluje Kvitová. Nechá trenéra pouze užívat si zápas? "Nevím, až ho někde v hledišti vyhledám, asi půjdou oči i na něj," přiznává Petra Kvitová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše stránky?

Ano 44.3% (216)
Trochu 26.8% (131)
Ne 28.9% (141)

Aktuální články

Reklama