7 týdenník

Ptejte se/ Email: ct-aktuality@seznam.cz

Policie počítala v Bílině u autobusu sedačky, řidiči naměřila alkohol

24. února 2012 v 17:09 | ČT Aktuality |  Krimi
Radnice v Bílině se hádá s dopravcem o velikost autobusů veřejné dopravy. Vedení města proto policistům nařídilo, aby zkontrolovali technické parametry vozu včetně počtu sedaček. Policisté při kontrole dali řidiči dýchnout. Zkouška na alkohol byla pozitivní.
(ilustrační snímek)

"Šofér nadýchal nejprve 0,34, po patnácti minutách 0,32. Případ bude řešen v přestupkovém řízení," uvedl mluvčí teplické policie Daniel Vítek.
Řidič sice nejprve přísahal, že nepil, a tvrdil, že přístroj ukázal 0,03, pak se ale přiznal. "Bude okamžitě propuštěn. Takové prohřešky za žádných okolností netolerujeme," dodává Jiří Melničuk, generální ředitel Dopravního podniku Chomutova a Jirkova, který v Bílině jezdí.
V Bílině jezdí městská doprava na dvou linkách. Lidé si stěžují, že Dopravní
Minibusy v Bílině
Dopravce jezdí v Bílině od 1. listopadu a od počátku vede spor s radnicí. Nasadil minibusy tak, jak stálo v podmínkách výběrového řízení, které stanovily kapacitu 37 míst pro cestující (o problému čtěte zde).
Jenže po stížnostech lidí na malý prostor chce radnice najednou velké autobusy. Na pátek si objednala policejní akci, při níž kontrolovala počet sedaček, a jen náhodou se přišlo na to, že řidič pil.
"Vedení města se domluvilo s policií, která v 11:45 na konečné u nádraží zastavila jeden z minibusů a vyzvala řidiče k předložení technického průkazu. Z toho se zjistilo, že v minibusu je skutečně 37 míst (25 k sezení a 12 ke stání), ale včetně místa pro řidiče. Dopravce tím pádem nedodržuje podmínky soutěže," konstatoval mluvčí radnice Karel Schön.
"Tento autobus je zde dočasně, stejně jako velký vůz SOR. Zcela nový autobus se 37 místy pro cestující dostaneme od výrobce 27. února. My teď nic neporušujeme, zakázka s parametry podle podmínek soutěže ještě nebyla podepsaná, jezdíme totiž jen podle měsíčních objednávek. Ty nemají s veřejnou soutěží absolutně nic společného," argumentuje Melničuk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše stránky?

Ano 44.3% (216)
Trochu 26.8% (131)
Ne 28.9% (141)

Aktuální články

Reklama