7 týdenník

Ptejte se/ Email: ct-aktuality@seznam.cz

Dobeš se obul do šéfky Akreditační komise, prý opakovaně selhala

6. února 2012 v 10:09 | ČT Aktuality |  Domov
Ministr školství Josef Dobeš (VV) se v pátek ohradil proti způsobu, jakým Akreditační komise informovala o kauze plzeňských práv, jimž nebyla prodloužena akreditace magisterského programu. Šéfka komise Vladimíra Dvořáková prý selhala. Dobeš tím nicméně nechce jakkoliv zpochybňovat rozhodnutí komise.
Ministr školství Josef Dobeš (VV)
"Nepovažuji za vhodné, aby byly výsledky správního řízení sdělovány nejdříve médiím a až poté samotné Západočeské univerzitě, rektorovi a děkanovi právnické fakulty. Zbytečně to vyvolává vlnu spekulací. Je to nedůstojné a jde o opakované selhání předsedkyně Akreditační komise profesorky Dvořákové," uvedl ministr v tiskovém komuniké.
Dvořáková oponuje, že komise je povinna své závěry sdělovat. Sama se prý rektorku univerzity snažila zastihnout ještě před zveřejněním stanoviska, ale nepodařilo se to.

Jde o transparentnost, tvrdí Dvořáková

"Všechny závěry a rozhodnutí má akreditační komise povinnost zveřejňovat," citovala Dvořákovou ČTK. Bližší informace podle ní obsahují zápisy z jednání, které se ale dostanou na veřejnost zhruba po dvou týdnech. Dvořáková je přesvědčena o tom, že zveřejňování rozhodnutí a doporučení komise přispívá k transparentnosti a omezení možné korupce.
Dodala, že komise nestojí o konfrontaci, ale o spolupráci s ministerstvem.
Vladimíra Dvořáková
Dobeš dodal, že i v minulosti obdrželo ministerstvo řadu stížností dotčených vysokých škol na způsob medializace rozhodnutí Akreditační komise. Verdikty byly prý zveřejňovány ještě před tím, než se staly pravomocnými, respektive ještě v průběhu řízení.
Akreditační komise ve středu oznámila, že škola přijde o akreditaci magisterského studijního programu. Ve čtvrtek proti tomuto rozhodnutí protestovali studenti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše stránky?

Ano 44.3% (216)
Trochu 26.8% (131)
Ne 28.9% (141)

Aktuální články

Reklama