7 týdenník

Ptejte se/ Email: ct-aktuality@seznam.cz

Řepka se rozčílil. Když vidím nespravedlnost, jsem pořádně slyšet

21. ledna 2012 v 22:30 | ČT Aktuality |  Sport
V momentu, kdy kanonýr David Lafata poněkud ostřeji zajel do budějovického brankáře Mateje Delače, stoper jihočeského týmu Tomáš Řepka se neudržel.
MÍČ, NEBO NOHY? Tomáš Řepka jde do skluzu proti Jiřímu Poděbradskému, soupeři z

"Odnesli to oba, jak David, tak rozhodčí. Tohle se přece nedělá," zmínil Řepka moment, kdy Lafatovi i sudímu Jechovi pěkně od plic vyčinil.
Stalo se během prvního poločasu zápasu Jablonec - České Budějovice (4:2) v rámci zimní fotbalové Tipsport ligy v pražských Satalicích.
"Už jsem na hřišti klidnější než před časem, ale když uvidím nějakou nespravedlnost, určitě se ozvu. V takových chvílích mě bude na hřišti pořádně slyšet," vrátil se osmatřicetiletý fotbalista ke střetu Lafaty s budějovickým gólmanem.
Po nedávném přestupu ze Sparty hrál Řepka za jihočeský tým druhý zápas, stejně jako před týdnem nastoupil s kapitánskou páskou, ale tentokrát se šel v poločase sprchovat. Za stavu 1:0 pro České Budějovice.
Proč jste po pětačtyřiceti minutách střídal?
Z minulého zápasu s Hradcem Králové mám z jednoho souboje pošramocený prst, pohmoždil jsem si kloub. Není to nic příjemného, bolelo mě to, ještě to prostě v pořádku není. Tak jsem se s trenérem Ciprem dohodl, že nebudu riskovat a radši půjdu dolů.
Jak se vám hrálo za sněhové vánice, což asi nebylo zrovna ideální?
Nic příjemného to nebylo, ale jsme v herní fázi přípravy, takže se to snést musí. Brali jsme to jako přátelák, prostě takový ostřejší herní trénink. Přestože jde vlastně o turnajový zápas.
Uvědomoval jste si, že proti vám stojí nejlepší podzimní střelec, osmnáctigólový Lafata?
To jsem si samozřejmě uvědomoval. Když má na kontě celkem už sto ligových gólů, tak to nemůže být náhoda. Během toho prvního poločasu, co jsem byl na hřišti, jsme ho zvládli. Mnohem důležitější ale bude, abychom ho zvládli v lize. Jinak si myslím, že já osobně mám s Lafatou bilanci docela dobrou.
Nastoupil jste za Budějovice ke druhému utkání. Jak se po tom podzimním zápasovém výpadku ve Spartě cítíte?
Musím přiznat, že ideální to ještě není. Chybí mi hlavně jistota na míči. Ale věřím, že právě ta jistota do začátku ligy přijde.
Jste mezi novými spoluhráči dvanáct dnů. Jak se vám v jihočeské partě líbí?
Jsem po všech stránkách moc příjemně překvapený. Fakt ohromně pohodoví kluci. A jak jsem si stačil na trénincích všimnout, hodně šikovní fotbalisti. Takže mě zaráží, že jsou Budějovice až třinácté, a že mají tak málo bodů.
Jak se vám ve stoperské dvojici hraje s Romanem Lengyelem?
S tak zkušeným hráčem, navíc výborným fotbalistou, jakým Roman je, se musí hrát dobře každému. Že nám to spolu bude klapat, to jsem věděl dopředu. Máme domluvené různé pokyny, pravá, levá, zkrátka komunikace při hře je výborná.
V těchto dnech si v Budějovicích sháníte pro vaši současnou rodinu bydlení. Proč jste se tak rozhodl?
Na dojíždění je to sto padesát kilometrů tam, sto padesát zpátky. Asi by se to tak praktikovat dalo, ale přece jen už nejsem nejmladší, je mi osmatřicet a tak nevím, jestli by mě takové dojíždění nezačalo zmáhat. A samozřejmě v tom hráli roli i to, že chci být co nejvíc s mužstvem. Tím spíš, když mi noví spoluhráči tak sedí.
A hledáte si byt, nebo nějaký domek?
Když tam jdu s rodinou, tak spíš něco většího. Takže domek. Je to ve stavu hledání a věřím, že to hledání bude úspěšné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše stránky?

Ano 44.3% (216)
Trochu 26.8% (131)
Ne 28.9% (141)

Aktuální články

Reklama