7 týdenník

Ptejte se/ Email: ct-aktuality@seznam.cz

Peake má dohlížet na policii a žalobce, Pospíšil je proti

20. ledna 2012 v 20:20 | ČT Aktuality |  Domov
Věci veřejné mají velkou šanci získat post s vlivem na policii i státní zástupce. Vicepremiérka Karolína Peake má vést poradní orgán vlády, který dohlédne na jejich reformu. Navrhuje to usnesení, které přednesl vládě premiér Petr Nečas. Proti je ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil i šéf resortu vnitra Jan Kubice.
Karolína Peake (VV) během tiskové konference po jednání vlády, která...
Zásadní problém je, že o dva stranické kolegy Karolíny Peake - faktického šéfa VV Víta Bártu a jeho pravou ruku Michala Babáka - se zajímají detektivové a státní zastupitelství kvůli podezření z trestné činnosti.
V případě Bárty nyní státní zástupce rozhoduje, zda na něj podá žalobu kvůli korupci, jak navrhuje policie. Babáka detektivové stále prověřují pro podezření z praní špinavých peněz.
"Vyslovuji se zásadně proti," říká ministr vnitraJan Kubice. Zcela nepochopitelný připadá návrh i ministrovi spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi.
Právě Kubice s Pospíšilem by se měli stát místopředsedy poradního orgánu. Peake má do konce ledna vládě předložit návrh statusu pracovní skupiny a jména jejích dalších členů, uvádí se v usnesení.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše stránky?

Ano 44.3% (216)
Trochu 26.8% (131)
Ne 28.9% (141)

Aktuální články

Reklama