7 týdenník

Ptejte se/ Email: ct-aktuality@seznam.cz

Kouč Rada mě vyhecuje, věří teplická posila Petr Dolejš

21. ledna 2012 v 19:00 | ČT Aktuality |  Sport
Petr Dolejš kdysi v ligových Českých Budějovicích zažil impulsivního trenéra Františka Straku, teď v Teplicích ho cepuje další fotbalový bouřlivák Petr Rada.
Teplický Petr Dolejš (vpravo) a Jiří Liška z Liberce."Já nemám rád trenéry, co jen sedí a mlčí. Věřím, že mě pan Rada vyhecuje. A já se budu snažit prosadit," slíbil Petr Dolejš na startu svého teplického angažmá. 25letý krajní záložník se na Stínadlech upsal na tři roky, jeho posledním působištěm byla Jihlava.
Proč jste v druholigovém klubu vypadl na podzim ze sestavy?
Ze začátku jsem nastupoval, ale ke konci jsem odmítl smlouvu a poslední čtyři kola nehrál.
Jak jste to prožíval?
Snažil jsem se bojovat. Když jsem do Jihlavy přišel z Budějovic, chtěli jsme hned tu první sezonu postoupit. Bohužel se to nepovedlo. Rád se proto vracím do 1. ligy.
Měl jste i jiné nabídky?
Ta z Teplic byla jediná. Jeden čas se o tom už povídalo, ale tehdy jsem klub nechtěl nějak moc měnit, v Jihlavě se mi dařilo. Když jsem teď odmítl smlouvu, bylo všechno o to jednodušší.
Bude to velký skok z Jihlavy?
Když jsem přišel do Českých Budějovic, za pana Straky jsem toho v nejvyšší soutěži odehrál docela dost. Jenže on pak skončil, já šel na rok hostovat do Čáslavi. A když si mě Budějovice znovu stáhly, už jsem toho moc neodkopal. Proto jsem zamířil do Jihlavy.
Co si od přestupu do Teplic osobně slibujete?
Je pro mě úžasné jít z druhé do první ligy, jsem maximálně šťastný.
Přeju si, abych se co nejrychleji probojoval do základní sestavy. Častěji jsem hrál pravého záložníka, ale zkusil jsem si i levého.
Jihlavští fanoušci říkají, že když máte formu, jste fantastický.
Za pana Urbana, když Jihlavu trénoval, se mi vážně výborně dařilo. Byl jsem vyhlášený druhým nejlepším hráčem 2. ligy. Budu se snažit dostat zpátky do formy, jakou jsem měl tehdy.
Co udělat, abyste zase tak řádil?
Je to kolikrát i o štěstí. Ode mě se očekávají góly a jejich příprava, jsem spíš ofenzivní hráč. Bude záležet jen a jen namně.
Jak si představujete, že by měla vypadat teplická hra?
Chtělo by to, abychom líp kombinovali a neztráceli zbytečně balony. Jak já, tak ostatní. Tedy to je aspoň můj postřeh po prvním zápase s Libercem. V něm jsme vlastně jen běhali, protože jsme nepodrželi míč vpředu, a jakmile jsme doběhli do útoku, vraceli jsme se hned zpátky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše stránky?

Ano 44.3% (216)
Trochu 26.8% (131)
Ne 28.9% (141)

Aktuální články

Reklama