7 týdenník

Ptejte se/ Email: ct-aktuality@seznam.cz

Čína představila RedPad, vlastní komunistický tablet pro své straníky

20. ledna 2012 v 21:00 | ČT Aktuality |  Svět
Členové čínské komunistické strany nechtějí zůstat pozadu ani co se technologického vývoje tabletů týče. A protože iPad je příliš americká záležitost, nechali si pro své potřeby vytvořit svůj vlastní tablet nazvaný RedPad.
Samsung Galaxy Tab 10.1 a Apple iPad 2

Díky němu budou soudruzi moci odkudkoli sledovat vývoj státních firem, číst partaji loajální blogy či jen prověřovat identifikační karty. A to vše bez strachu z toho, že používání buržoazního výdobytku zničí jejich "lidový" kredit.
RedPad Number One ve speciálním koženém pouzdře používá systém Android a je naplněn aplikacemi, které čínský straník potřebuje každýden. Jeho jedinou vadou snad může být jen cena. Částka 9 999 čínských jüanů (přes 31 tisíc Kč)udává za domácí tablet dvakrát vyšší cenu, než kolik teď stojí ten nejdražší od Applu.
Podle výrobce je vysoká cena dána obchodními požadavky. "Částku navýšily i speciální předinstalované aplikace, které vyžadovali straničtí byrokrati a manažeři firem," vysvětluje mluvčí výrobce Liu Xianri.
Mezi ty nejspecifičtější aplikace patří čtečka novinářských akreditací a automatický přístup do státu poplatných listů a mikroblogů.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše stránky?

Ano 44.3% (216)
Trochu 26.8% (131)
Ne 28.9% (141)

Komentáře

1 Cestovatel z budoucnosti | 11. května 2017 v 14:20 | Reagovat

Wáu :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama